reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2015

ABB i Microsoft łączą siły

Firmy ABB i Microsoft zamierzają wspólnie uruchomić platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji.
ABB i Microsoft Corp. udostępniły nową, globalną platformę usług szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zapewniają firmy w komunikacie, powiązanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy ABB z platformą obliczeniową w chmurze Microsoft Azure zapewni klientom ABB stabilność, skalowalność i zaawansowaną obsługę. W ramach tej współpracy będą również wykorzystywane możliwości wynikające z technologii uczenia się maszyn i analizy predyktywnej, które pomogą w tworzeniu nowych rozwiązań w przyszłości.

Oparta na technologii przetwarzania w chmurze platforma będzie łączyć rozwiązania ABB w zakresie szybkiego ładowania z usługami oferowanymi przez Microsoft. Wszystkie systemy ładowania ABB zostaną podłączone do chmury Microsoft Azure i „otoczone” usługami dodatkowymi.
Wiele marek samochodowych inwestuje w dynamicznie rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych, na który w przyszłym roku mają zostać wprowadzone nowe modele samochodów. Według raportu serwisu Hybrid Cars, łączna liczba pojazdów elektrycznych sprzedanych na całym świecie przekroczyła już milion sztuk, z czego połowa została zakupiona w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

Szybki wzrost liczby pojazdów elektrycznych na świecie następuje wraz z tworzeniem zaawansowanej infrastruktury ładowania i zasilania. Obecnie na całym świecie jest 106 tys. dostępnych publicznie stacji ładowania, przy czym – według agencji Navigant Research – globalne przychody z usług ładowania pojazdów elektrycznych mają wzrosnąć z 152,6 mln USD w 2015 roku do 2,9 mld USD do roku 2023 roku.

– Żyjemy dziś w świecie doceniającym zalety mobilności i usług „w chmurze”, co staje się zresztą coraz bardziej widoczne na globalnym rynku pojazdów elektrycznych – komentuje Peggy Johnson, wiceprezes Microsoft ds. rozwoju biznesu. – Współpraca z ABB pomoże nam spełnić jedną z naszych ambicji, jaką jest zbudowanie inteligentnej platformy „w chmurze”. Spodziewamy się, że nasza technologia i usługi staną się wyróżnikiem rozwiązań ABB.

Źródło: ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 21 2016 13:24 V7.3.2-1