reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2015

Semicon oraz ITR w projekcie w ramach Horyzontu 2020

Semicon oraz ITR uczestniczą w projekcie mającym na celu opracowanie sposobu odzyskiwania elementów elektronicznych oraz ich ponownego wykorzystania w nowych urządzeniach
Semicon oraz Instytut Tele- i Radiotechniczny znaleźli się w gronie instytutów naukowych i przedsiębiorstw z całej Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Fraunhofer Institute (Monachium). W Horyzont 2020 uczestniczy łącznie 17 firm z Niemiec, Austrii, Holandii, Irlandii, Finlandii, Szwecji oraz Polski.

Semicon wraz z ITR opracuje:
  • technologię demontażu układów i modułów elektronicznych minimalizującą narażenia termiczne i mechaniczne,
  • sposób oczyszczania i ujednorodniania powierzchni wyprowadzeń elementów,
  • sprawdzanie wytrzymałości odzyskanych elementów na narażenia mechaniczne i termiczne.
Przedstawione zostanie kilka możliwości wykorzystania odzyskanych elementów. Wyszczególnione zagadnienia realizowane będą we współpracy z innymi firmami oraz przy wsparciu naukowym Instytutu Fraunhofera oraz ITR.

W ramach działań projektowych Semicon wzbogaci park maszynowy m.in. o zaawansowane urządzenia do montażu/demontażu elementów dające możliwość reballingu oraz precyzyjnego pozycjonowania elementów podczas montażu – poinformowała firma.

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań i rozwoju w Unii Europejskiej z budżetem blisko 80 mld EUR.

Źródło: Semicon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1