reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© circotasu dreamstime.com Rynki | 03 listopada 2015

Polski rynek IoT do roku 2018

Według analityków firmy IDC Polska, wartość polskiego rynku Internetu Rzeczy (IoT) podwoi się z 1.5 mld USD w 2014 r. do 3.1 mld USD w 2018 roku.
Według raportu IDC ‘Poland Internet of Things Market 2015–2018 Forecast’, wartość polskiego rynku IoT podwoi się z 1.5 mld USD w 2014 r. do 3.1 mld USD w 2018 roku. W szczególności, w perspektywie do roku 2018, wzrost ten ma być napędzany przez popyt ze strony handlu detalicznego i branży konsumenckiej. Autorzy raporty zwracają też uwagę na ważną rolę, jaką obecnie odgrywają dla nowo powstającego rynku branże produkcyjna, transportowa i energetyczna.

‘W niedalekiej przyszłości rozwiązania oparte na IoT staną się powszechne w wielu branżach, od sektora publicznego, przez przemysł, po handel detaliczny czy sektor finansowy. Zastosowanie technologii IoT będzie oznaczało znaczne zwiększenie konkurencyjności ich produktów i usług oraz lepszą efektywność biznesu. Dlatego brak strategii w tym zakresie może negatywnie wpłynąć na pozycję rynkową firmy’ mówi research manager w IDC Poland Jarek Smulski.

‘Na rynku Internetu Rzeczy robi się coraz bardziej tłoczno. Aktywni na nim są zarówno wielcy gracze z branży IT jak i małe, innowacyjne firmy, często start-up’y, które dzięki świeżym pomysłom notują szybki wzrost przychodów. Duży udział w rozwoju polskiego rynku IoT mają też firmy telekomunikacyjne. Dlatego w raporcie pokazujemy również jaka część rynku IoT oparta jest na kartach SIM i wskazujemy rozwiązania, gdzie ten sposób komunikacji wciąż zyskuje na znaczeniu’ dodaje senior research manager w IDC Polska Tomasz Słoniewski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1