reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© uBirds Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2015

Sukces Unique na Kickstarterze

Kampania inteligentnego paska do zegarka na Kickstarterze ruszyła we wrześniu. Twórcom urządzenia udało się zebrać zaplanowane 50 tys. USD i uruchamiają przedsprzedaż.
Odzew internautów był bardzo pozytywny – w ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia kampanii udało się zebrać blisko 60 proc. zaplanowanych funduszy. Firma uBirds zapowiada, że paski będą dostępne już w styczniu 2016 roku.

– Każdy będzie mógł dostosować smart pasek do swojego zegarka, wybierając jeden z 3 wariantów kolorystycznych lub skorzystać z naszego kreatora i samemu go zaprojektować – mówi w portalu Politechniki Warszawskiej Paweł Karczewski. Unique dostępny jest na Kickstarterze w kilku wariantach cenowych. Dla pierwszych osób wspierających kampanię możliwy do nabycia już od 139 dolarów za pasek.

Pasek, który zamienia dowolny zegarek w smartwatcha to pomysł dwóch absolwentów Wydziału Mechatroniki PW: Pawła Karczewskiego oraz Patryka Lamprechta. Inżynierowie wpadli na pomysł, by elastyczny moduł elektroniki schować w pasku, a do sygnalizacji wykorzystywać diodę LED oraz wibracje. To umożliwia połączenie nowoczesnej elektroniki i klasycznych zegarków. Plusy takiego rozwiązania dostrzegają także producenci zegarków i, jak zdradzają twórcy Unique, są już pierwsze firmy zainteresowane tym urządzeniem.

Unique zapewnia takie funkcje jak powiadomienia z telefonu, monitorowanie aktywności, selekcję odbieranych informacji czy kontrolę przy pomocy gestów. – Unique pozwoli odrzucić niewygodną rozmowę telefoniczną podczas spotkania, przez szybkie tapnięcie paska, czy też powiadomi Cię o oddaleniu się od telefonu, dzięki czemu nie zapomnisz zabrać go ze sobą – mówi Paweł Karczewski. – Informacje pochodzące z Unique wyświetlane są na ekranie telefonu, ale także i na samym pasku, przy pomocy wielokolorowej diody. Przekłada się to na mniejszy pobór energii, a przez to na wzrost czasu pracy na jednym ładowaniu – dodaje Patryk Lamprecht.

Pasek współpracuje z aplikacją przygotowaną zarówno na system iOS, jak i Android. Unique można spersonalizować zarówno jeśli chodzi o oferowane funkcje, jak i wygląd paskaŹródło: © uBirds, Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1