reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 października 2015

Cisco przejmuje Lancope

Cisco przejmuje firmę Lancope za 452,5 mln USD, zwiększając możliwości ochrony przed cyberzagrożeniami. Lancope dostarcza m.in. narzędzia do analizy zachowania sieci.
Wraz z rosnącą popularnością mobilności i coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią, zwiększa się zdolność cyberprzestępców do skutecznego naruszania bezpieczeństwa firm i unikania wykrycia ataków. Dlatego tak ważna jest konieczność monitorowania sieci pod kątem jakichkolwiek zmian w ich zachowaniu i wykrywanie oraz minimalizacja skutków zagrożeń. System Lancope StealthWatch identyfikuje podejrzane wzory ruchu wewnątrz sieci, umożliwiając wykrycie szerokiego zakresu ataków. Poprzez stały wgląd w sieć, specjalistyczną analizę zagrożeń oraz ochronę, Lancope pozwala klientom na szybsze i skuteczniejsze monitorowanie, wykrywanie, analizę i odpowiadanie na współczesne zagrożenia ich firmowych sieci.

Dzięki przejęciu Lancope, Cisco rozbuduje swoją strategię Security Everywhere, polegającą na zaawansowanej ochronie w całym kontinuum ataków, czyli przed, w trakcie i po ataku. Portfolio rozwiązań bezpieczeństwa Cisco zyska możliwość analizy zachowania sieci i zwiększenia jej bezpieczeństwa.

- W miarę jak firmy w coraz większym stopniu podlegają digitalizacji, gwałtownie zmieniają się także wyzwania związane z bezpieczeństwem. Widoczność w czasie rzeczywistym i zrozumienie zachowania każdego urządzenia w sieci staje się kluczowym czynnikiem pozwalającym firmom na identyfikowanie i odpowiadanie na nową falę cyberzagrożeń”, powiedział Rob Salvagno, wiceprezes Cisco ds. rozwoju korporacyjnego. „Cisco jest zdeterminowane, aby pomóc organizacjom w ochronie ich urządzeń i sieci. Rozwiązania, które opracowujemy wraz z Lancope, pomogą naszym klientom zmienić ich całą sieć w jeden wielki czujnik, skutecznie wykrywający zagrożenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2