reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 października 2015

„Polewacz 300” z AGH

Studenci krakowskiej uczelni zajęli się niezwykle ważnym problemem, pracując nad robotem, który automatycznie rozpoznaje położenie kieliszków i polewa do nich ciecz.
Zakończyło się AGHacks - Ogólnopolski Studencki Hackathon. Jedną z nagród, ASTOR Challenge, wygrała ekipa studentów III roku automatyki i robotyki na WEAIiIB w składzie: Jacek Pelic (pomysłodawca), Michał Kliś, Michał Zygmunt, Michał Jasiński, Konrad Adamczyk. Studenci zrealizowali projekt pt.: "Równomierne dozowanie jednorodnej substancji ciekłej do naczyń niepołączonych". - Stworzyliśmy system wizyjny do rozpoznawania położenia kieliszków, za pomocą TCP komunikowaliśmy się z robotem no i oprogramowaliśmy skubańca, efekt końcowy widzicie na filmie. Teraz będziemy chcieli stworzyć system nawigacji głosowej – powiedzieli twórcy projektu. Jako, że pieszczotliwa nazwa robota „Polewacz 300” to „Darek”, więc podstawowa komenda miałaby brzmienie: „Darek, polej”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2