reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 października 2015

BSH zatrudni około 500 osób w Łodzi

Firma BSH zamierza zwiększyć w przyszłym roku produkcję pralek, zmywarek i suszarek w 3 łódzkich fabrykach, co przełoży się na kilkaset stanowisk pracy.
BSH chce także rozwijać swoje sektory IT, księgowy, HR oraz R&D. Jak powiedział Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, każdego roku firma BSH inwestuje 100 mln PLN w swoje portfolio produkcyjno-usługowe. Z ponad 3 tysięcy pracowników koncernu 2/3 zatrudnionych jest w Łodzi, a firma w 2016 roku chce przeznaczyć na rozwój 160 mln PLN i będzie potrzebować nowych kadr inżynierów, techników i monterów – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi.

BSH zamierza do 2020 roku podwoić sprzedaż, a co za tym idzie – produkcję. Łódzkie zakłady mają odegrać ważną rolę w realizacji tego planu.

Fabryka pralek BSH w Łodzi została oficjalnie otwarta w 1998 roku. Zakład rozbudowano w 2002 roku o fabrykę zmywarek. Magazyny w Łodzi zaopatrują rynki europejskie, natomiast nowe Centrum Logistyczne w Bukowcu służy za miejsce przeładunku produktów przeznaczonych na polski rynek. W 2005 oficjalnie otwarto kolejną inwestycję BSH w Łodzi – fabrykę suszarek do ubrań, powstałą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2007 BSH uruchomiło w Polsce Centrum Badań i Rozwoju Suszarek oraz Centrum Usług Informatycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1