reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 października 2015

Toshiba sprzeda biznes sensorów?

Według nieoficjalnych informacji, Toshiba zamierza sprzedać biznes sensorów firmie Sony za 164,7 mln USD.
Pozbycie się działu sensorów ma być częścią ogłoszonego wcześniej w tym roku planu restrukturyzacyjnego Toshiby – donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą. Produkowane przez japońską spółkę sensory obrazu są wykorzystywane w smartfonach i aparatach fotograficznych. Jednak to właśnie Sony zbudowało prawdziwą potęgę na rynku matryc światłoczułych i Toshiba zamierza wycofać się z tej konkurencji, sprzedając dział sensorów łącznie z zakładem produkcyjnym w japońskim mieście Oita.

Widomość nie jest oficjalna, ale według informatorów Reutersa firmy mają ogłosić transakcję już niedługo. Przedstawiciele Sony odmówili komentarza w sprawie ewentualnej sprzedaży, natomiast Toshiba poinformowała, że rozważa różne opcje dotyczące działu półprzewodników firmy.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2