reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 października 2015

MON wspiera Platformę Transferu Technologii ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu SA i Ministerstwo Obrony Narodowej podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy rozwoju Platformy Transferu Technologii (PTT).
W ramach podpisanego porozumienia MON otrzyma dostęp do zasobów PTT, skąd będzie mogło czerpać informacje na temat dostępnych rozwiązań technologicznych, stanu ich zaawansowania i parametrów w wybranych branżach. Podejmowane będą także wspólne działania komunikacyjno-informacyjne w obszarze projektów innowacyjnych oraz współpracy przemysłu z nauką w branżach związanych z obronnością.

MON i ARP będą także działać na rzecz stymulowania transferu technologii wojskowych do zastosowań cywilnych w formule „dual-use”. W tym kontekście PTT może stać się ważnym elementem tego transferu.

Jeśli chodzi o udział resortu obrony w PTT, to MON może być zarówno dawcą, jak i biorcą technologii. Ministerstwo może także pełnić rolę propagatora tworzonego rozwiązania wśród podległych jednostek badawczych (instytutów i uczelni wojskowych), kontrahentów realizujących projekty naukowo-badawcze i rozwojowe na rzecz resortu obrony narodowej, a także krajowych producentów sprzętu wojskowego. - PTT stanie się pomocnym narzędziem, szeroko wykorzystywanym zarówno przez twórców nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i przedsiębiorców pragnących implementować istniejące rozwiązania w nowych wyrobach – informuje MON w komunikacie.

Modernizacja polskiego wojska to duża szansa dla polskiego przemysłu, nie tylko obronnego. Transfer technologii wojskowych do zastosowań cywilnych w formule „dual-use” jest istotnym elementem rozwoju innowacyjności w gospodarce. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) dysponuje i zarządza wieloma rozwiązaniami technicznymi, pozyskanymi w wyniku realizacji projektów badawczo-rozwojowych na potrzeby SZ RP. Z drugiej strony stale poszukuje nowych technologii, których implementacja w sprzęcie wojskowym pozwalałaby na osiągnięcie przewagi operacyjnej nad potencjalnym przeciwnikiem – podkreśla resort obrony w komunikacie.

Żródło: MON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-2