reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 23 października 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu szczególnie polecamy artykuł o firmie Creotech Instruments, w której nowoczesnym cleanroomie montowane są moduły na potrzeby branży kosmicznej.
Z kraju:

Dr Grzegorz Brona, szef Creotech Instruments, opowiedział nam o działalności i planach spółki. Przeczytajcie koniecznie!

Warto również poznać kolejny ciekawy polski start-up, tym razem z branży bezpieczeństwa. Zaglądajcie na nasz portal, bo już wkrótce opowiemy więcej o planach firmy Elephant..

Firma EAE Elektronik[ przeniosła się do nowego budynku.

Ważne wydarzenie dla firm z sektora lotniczego: podpisano list intencyjny dotyczący utworzenia nowego klastra o nazwie „Wyżyna Lotnicza”. Będą nowe miejsca pracy.

A skoro główne miasta „Wyżyny Lotniczej” to Łódź, Radom i Dęblin, więc firma Airbus zapowiada mocne wsparcie rozwoju klastra.

Firma 3M zapowiada utworzenie kilkuset nowych miejsc pracy we Wrocławiu.

Zachęcamy także do zapoznania się z wynikami konkursu Go_Global.pl, wybraliśmy kilka interesujących projektów, które zostały rekomendowane do dofinansowania przez NCBR.

Ze świata:

Kolejne ważne przejęcie w branży IT, tym razem na rynku urządzeń do przechowywania danych: Western Digital kupuje SanDisk.

Nokia zebrała już komplet pozwoleń urzędów antymonopolowych niezbędnych do przejęcia Alcatela

A skoro o Nokii mowa, to fińska spółka razem z Intelem oraz Ericssonem zawarły porozumienie dotyczące współpracy nad łączem nowej generacji.

Z kolei Intel zamierza produkować więcej układów pamięci i w tym celu zainwestuje dużą sumę w chiński zakład.

I ciekawa wiadomość na koniec: na portalu evertiq.pl pojawi się seria artykułów technicznych dotyczących głównie technologii produkcji. Zapraszamy do lektury.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2