reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 22 października 2015

Intel zainwestuje nawet 5,5 mld USD w produkcję pamięci

Intel zamierza przekształcić fabrykę półprzewodników w chińskim Dalian w zakład produkujący pamięci.
Zakład w Dalian działa od 2010 roku i dostarcza produkty wykonane w 65 nm technologii. Intel zamierza go przekształcić w fabrykę produkującą pamięci i, w ramach długofalowej strategii, w ciągu najbliższych lat zainwestować w rozwój zakładu nawet 5,5 mld USD.

W zakładzie w Dalian zostanie uruchomiona produkcja chipów wykonanych w najnowszej technologii 3D NAND. Produkcja takich chipów rozpocznie się w drugiej połowie 2016 roku.

Pamięci 3D NAND to zupełnie nowa kategoria pamięci przedstawiona przez firmy Intel i Micron latem tego roku. Jak zapewniają producenci, nowe chipy są do 1000 razy szybsze i trwalsze, niż obecne pamięci flash. Pamięci 3D NAND charakteryzują się beztranzystorową architekturą, opartą na krzyżowej strukturze tworzącej trójwymiarową szachownicę, w której poszczególne komórki mogą być indywidualnie adresowane. W rezultacie dane mogą być odczytywane w małych porcjach, dzięki czemu proces zapisu i odczytu może być szybszy i wydajniejszy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1