reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 21 października 2015

Nawet 1000 miejsc pracy w Wyżynie Lotniczej

- Wyżyna Lotnicza to naturalna konsekwencja rozwoju Polski w sektorze lotniczym - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.
W poniedziałek w Radomiu podpisano aneks do listu intencyjnego w sprawie utworzenia ponadregionalnej inicjatywy pod nazwą Wyżyna Lotnicza. Do inicjatywy dołączyli Marszałkowie trzech województw: lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

- W portfelu PAIiIZ są obecnie projekty, które dadzą kolejne 1000 miejsc pracy w Dolinie Lotniczej, zaś Wyżyna Lotnicza jest szansą na budowę nowego przemysłu i współpracę naukową w trójkącie Radom- Łódź- Dęblin – powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

List intencyjny zakłada połączenie i dalszą rozbudowę potencjału produkcyjnego, serwisowego, badawczego i szkoleniowego trzech miast: Dęblina, Łodzi i Radomia. Wyżyna Lotnicza będzie między innymi oferować kursy dla polskich pilotów wojskowych oraz dla lotników z innych armii.

Filarami edukacyjnymi ma być Szkoła Orląt, czyli obecnie modernizowana Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Obie te placówki dysponują bogatą paletą trenażerów i symulatorów, pozwalających szkolić pilotów na różne typy statków powietrznych. Swoje wsparcie edukacyjne zapowiedziały również Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Jedna z firm, która ma wspierać rozwój klastra Wyżyna Lotnicza jest Airbus. Producent helikopterów potwierdził w komunikacie, że w związku z kontraktem na śmigłowce Caracal zostanie stworzonych w Radomiu 250 miejsc pracy przy produkcji elementów wyposażenia i części do śmigłowców.

Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1