reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otto ballon mierny dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 października 2015

Tele-Fonika Kable SA otrzyma 250 mln PLN

Polski producent kabli otrzyma od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) 250 mln PLN na modernizację i rozwój firmy.
Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na restrukturyzację działalności firmy, która obejmie m.in. proces konsolidacji, unowocześnienie infrastruktury IT oraz rozwój produkcji w sektorze high-tech.

- Dzięki tej pożyczce bank wesprze polską firmę w staraniach, by poradzić sobie ze stojącymi przed nią wyzwaniami. Środki finansowe wesprą plan restrukturyzacyjny spółki oparty na rozwoju bardziej innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych na rynek kabli oraz na usprawnianiu obszarów logistyki i usług - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor EBOR na Polskę i kraje bałtyckie.

- Nowe, pięcioletnie dofinansowanie ze strony banku stawia firmę Tele-Fonika na bardzo silnej pozycji, co umożliwi sprostanie wymaganiom rosnącego rynku kabli – komentuje Monika Cupiał-Zgryzek, przedstawicielka firmy Tele-Fonika.

Wsparcie EBOR to część pakietu dofinansowania o wartości 1,1 mld PLN przyznanego przez BZ WBK oraz mBank.

Tele-Fonika Kable powstała w wyniku konsolidacji kilku zakładów przemysłu kablowego, działających w całej Polsce oraz dwóch fabryk zagranicznych. W 1992 rroku w Myślenicach otworzono pierwszą jednostkę firmy pod nazwą Zakłady Kablowe Tele-Fonika SC.© Tele-Fonika Kable

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2018 12:11 V9.2.0-2