reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elephant Przemysł elektroniczny | 20 października 2015

Elephant rusza na podbój Doliny Krzemowej

Polski start-up zwycieżył konkursie Business Mixer i wyruszy do Doliny Krzemowej. - Będziemy się tam rozwijać biznesowo i prezentować inwestorom nasz pierwszy produkt – Elephant door – informuje firma.
Business Mixer to konkurs organizowany w ramach programu akceleracyjnego READY to GO.Celem programu jest wsparcie firm w ekspansji na rynki globalne. Spośród 178 startupów, które zgłosiły się do konkursu, jury postawiło właśnie na Elephant, którego rozwiązanie zostało docenione za innowacyjność, prostotę i funkcjonalność. Elephant door zadba o bezpieczeństwo naszego domu. Dzięki integracji urządzenia ze smartfonem, przy próbie włamania lub włamaniu, Elephant Door wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową.

– Nie bez znaczenia w finalnej ocenie, był również design produktu oraz zaawansowany etap prac nad wdrożeniem. Naszym zdaniem, produkt Elephant Door ma duże szanse na globalny sukces, pozyskanie klientów oraz inwestorów – mówi Dariusz Żuk, CEO Business Link.

Jak podkreślają twórcy Elephant door, rozwiązania z dziedziny Smart Home Security to rynek, który ciągle potrzebuje innowacji. Niestety produkty obecnie dostępne często są niedopasowane do aktualnych potrzeb, a ich instalacja jest problematyczna i czasochłonna. Wysoki koszt zakupu i montażu, ingerencja w konstrukcję domu, wiercenie i kucie w ścianach – to wszystko powody wielkiej liczby niezabezpieczonych mieszkań. Nie bez znaczenia jest również nieco przestarzały design systemów alarmowych, który może pozostawiać wiele do życzenia. - Tworząc Elephant door mieliśmy na celu wyeliminowanie niedoskonałości dostępnych rozwiązań i stworzenie skutecznego i jednocześnie przyjaznego użytkownikowi systemu alarmowego – pisze firma w komunikacie.

Elephant informuje też, że spółka już myśli o nowych rozwiązaniach, które w przyszłości pojawią się pod marką Elephant.Źródło: © Elephant

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-1