reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 19 października 2015

Politechnika Łódzka kształci dla Airbusa

Politechnika Łódzka rozpoczyna kształcenie kadr na potrzeby Airbus Helicopters w Polsce. Oferta Airbusa skierowana jest nie tylko do absolwentów wyższych uczelni.
- Ruszyły już prace nad formowaniem kadry inżynierskiej i kadry technicznej, wykształcenia średniego - poinformował w czwartek w Łodzi na spotkaniu z mediami wiceprezes i szef ds. innowacji, badań i rozwoju w firmie Tomasz Krysiński.

Oferta Airbusa nie jest skierowana tylko i wyłącznie do absolwentów wyższych uczelni. Prowadzone są obecnie rozmowy nad uruchomieniem, w oparciu o platformę technologiczną Politechniki Łódzkiej, szkolnictwa zawodowego – technikum, które będzie kształcić specjalistów w zawodach: technik mechanik, elektryk, monter linii produkcyjnej, operator stanowisk testowych. Uzupełnieniem do programu realizowanego w technikum będą szkolenia w zakładach produkcyjnych Airbusa we Francji i w Niemczech. Z kolei absolwenci Politechniki Łódzkiej mają możliwość podjęcia anglojęzycznych studiów drugiego stopnia w ramach kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (Advanced Mechanical Engineering), zorientowanego na technologie lotnicze.

Airbus chce uruchomić w Łodzi cały proces kształcenia i przygotowania do pracy na stanowiskach wykorzystujących najnowsze technologie w przemyśle lotniczym i śmigłowcowym. Francuzi od dziewięciu lat współpracują z Politechniką Łódzką. W ramach kooperacji łódzcy naukowcy pomagali m.in. przy konstrukcji śmigłowca hybrydowego X3 - jednego z najszybszych helikopterów na świecie.

Airbus Helicopters podaje, że ma 46% udział w rynku śmigłowców cywilnych i wojskowych. Firma zatrudnia ponad 23 tys. pracowników na całym świecie.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1