reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 października 2015

AMD tworzy joint venture z Nantong Fujitsu Microelectronics

AMD pozbywa się części biznesu związanego z testowaniem, montażem i pakowaniem półprzewodników, prowadzonego w dwóch azjatyckich miastach.
Chodzi o zakłady AMD znajdujące się w malezyjskim Penang oraz chińskim Suzhou, które prowadzą działalność w zakresie testowania, montażu i pakowania półprzewodników. AMD sprzeda 85% udziałów w tym biznesie za 320 mln USD dla Nantong Fujitsu Microelectronics (NFME). Transakcja obejmie około 1700 pracowników azjatyckich fabryk AMD.

Firma poinformowała także, że utworzy spółkę joint venture z NFME. Zakończenie transakcji planowane jest na pierwszą połowę 2016 roku.

AMD poinformowało, że nie planuje dodatkowej redukcji etatów. To dobra wiadomość po zapowiedzianych wcześniej w tym miesiącu zwolnieniach obejmujących 5% światowej załogi z 9700 zatrudnionych w firmie osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1