reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Medicalgorithmics przejmuje w USA

Medicalgorithmics podpisał warunkową umowę kupna 75% udziałów spółki Medi-Lynx Monitoring za 34,1 mln USD.
Medi-Lynx Monitoring to partner biznesowy Medicalgorithmics w Stanach Zjednoczonych. Spółka prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego – systemu PocketECG dostarczanego przez polską firmę.

- Nabywcą udziałów jest powołana i w całości kontrolowana przez emitenta spółka celowa funkcjonująca pod firmą Medicalgorithmics US Holding Corporation zarejestrowana pod prawem Stanu Delaware, z siedzibą w Wilmington – informuje Medicalgorithmics, który utworzył amerykańską spółkę zależną Medicalgorithmics US 14 października tego roku.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym, że amerykańska spółka AMI Monitoring, nie skorzysta z przysługującego jej prawa pierwokupu nabycia udziałów w spółce Medi-Lynx. - Terminy do skorzystania oraz wykonania przez AMI przysługującego jej prawa pierwokupu wynoszą odpowiednio trzydzieści dni od dnia doręczenia AMI zawiadomienia o zawarciu przedmiotowej umowy, które to doręczenie nastąpi w dniu 15 października 2015 r. oraz do stu dwudziestu dni od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa pierwokupu. – czytamy w komunikacie.

Zapłata podzielona jest na trzy części:
  • przelew środków pieniężnych na rachunek bankowy sprzedawcy w wysokości równej 16,7 milionów USD;
  • wystawienie weksla własnego opiewającego na kwotę 8,7 milionów USD z terminem zapadalności cztery lata od dnia objęcia udziałów,
  • przekazanie sprzedawcy akcji Medicalgorithmics nowej emisji o łącznej wartości 8,7 milionów USD.

Źródło: Medicalgorithmics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2