reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Analog i Maxim negocjują fuzję?

Analog Devices Inc. oraz Maxim Integrated Products Inc. prowadzą rozmowy dotyczące ewentualnego połączenia – donosi Bloomberg powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą.
Wiadomość jest całkowicie nieoficjalna, ale połączenie pozwoliłoby spółkom na uzyskanie efektu skali. Byłoby to zresztą jedna z wielu transakcji fuzji i przejęć w branży półprzewodnikowej, których jesteśmy świadkami w ostatnich miesiącach.

Wśród producentów analogowych układów scalonych prym wiedzie Texas Instruments, który w 2014 roku miał 18% udziałów w rynku (wartość sprzedaży w 2014 roku to 8,1 mld USD) – raportuje firma analityczna IC Insights. Analog Devices w rankingu IC Insights przygotowanym na podstawie przychodów za 2014 rok zajmuje miejsce 4. (2,6 mld USD), a Maxim Integrated – 6. (2 mld USD). Połączone firmy wskoczyłyby na drugą pozycję, zajmowaną teraz przez ST (2,8 mld USD).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2