reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Nowe centrum badawczo-rozwojowe Boscha w Niemczech

W październiku firma Bosch otworzyła nowy campus badawczy w Renningen pod Stuttgartem.
Spółka zainwestowała w budowę ośrodka ponad 300 mln EUR i utworzyła tam 1 700 miejsc pracy. 14 budynków o łacznej powierzchni około 110 tys. m kw. powstało na ponad 100 hektarowym terenie.

Praca w nowym centrum będzie koncentrować się wokół takich dziedzin, jak inżynieria oprogramowania, technologia sensorów, automatyka, układy wspomagające w samochodach i technologia akumulatorowa oraz doskonalenie układów napędowych w samochodach. Jedną z dziedzin, która zyskuje obecnie na znaczeniu, zwłaszcza z punktu widzenia koncepcji Internetu rzeczy, jest oprogramowanie. – Aby utrzymać pozycję lidera technologii i rozwijać działalność w obszarze Internetu rzeczy, musimy stale umacniać kompetencje w dziedzinach takich, jak mikroelektronika i oprogramowanie – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Bosch.

Dział badań i rozwoju Boscha pracuje nie tylko nad innowacyjnymi produktami, lecz także nas ciągłym usprawnianiem metod produkcji – podkreśla spółka w komunikacie. Bosch wymienia przy tym kilka innowacji opracowanych przez firmę od momentu jej założenia w 1886 roku. Była to na przykład pierwsza powszechnie dostępna lodówka, która pojawiła się na rynku w 1933 roku. Lodówka Boscha kosztowała 298 marek, co było znacznie niższą ceną niż w przypadku innych popularnych wtedy modeli. Kolejny wynalazek to ABS: produkcję pierwszego elektronicznego układu przeciwblokującego dla samochodów osobowych uruchomiono w 1987 roku, a konstruktorzy Boscha pracowali nad tym projektem 9 lat. Bosch przypomina też oczywście o czujnikach mikromechanicznych (MEMS), które od 1995 roku pojawiły się w produkcji masowej. Wyprodukowanie pierwszego miliarda czujników MEMS zajęło spółce 13 lat, a obecnie Bosch produkuje miliard czujników w czasie krótszym niż rok.© Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 26 2016 22:37 V7.4.0-2