reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Rynki | 15 października 2015

TOP 20 producentów chipów dla motoryzacji

Prognozy na rok 2015 mówią, że wartość rynku półprzewodników dla sektora motoryzacji wzrośnie o 5,7% r/r i wyniesie 29,6 mld USD.
Nie uda się zatem utrzymać dynamiki z roku 2014, gdy wartość rynku układów scalonych przeznaczonych do samochodów wzrosła o 7,3% r/r i wyniosła 28 mld USD.

Research in China opublikował nowy raport dotyczący sektora półprzewodników dla motoryzacji. Dokument obejmuje także ranking największych producentów chipów dla sektora automotive. Oto 20 firm, które osiągnęły największe przychody z tego rynku (dane w mln USD).

2012201320142015
Renesas3 3553 1762 9022 810
Infineon2 1912 3102 6083 130
STMicroelectronics1 8902 0221 8061 727
Freescale1 6681 8352 0202 180
NXP1 4021 5761 8601 980
TI1 3181 5021 6961 792
Bosch1 2411 4151 5181 620
Sensata1 0201 1801 3901 660
Denso1 1821 0811 1901 260
ON Semiconductor7527589801 180
Rohm701682871906
Panasonic650690760900
Sanken600620660680
Analog Devices290320360420
Fuji Electric330390360390
Nvidia60100180290
Micronas180190185160
Melexis280303365453
Vishay260280310280
Toshiba360330310320
Toyota190140170150



Źródło: Research in China

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2016 16:13 V7.6.2-2