reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Nauka | 14 października 2015

Badacze z WEiTI PW w eksperymencie na miarę Nobla

Polskie zespoły, w tym naukowcy z Politechniki Warszawskiej, od lat biorą udział w eksperymencie Super-Kamiokande, w którym uczestniczy także tegoroczny noblista, fizyk Takaaki Kajita.
Tegorocznymi laureatami nagrody Nobla z fizyki zostali Takaaki Kajita, z japońskiego eksperymentu Super-Kamiokande oraz Arthur B. McDonald, z kanadyjskiego eksperymentu SNO. W eksperymencie Super-Kamiokande od wielu lat biorą udział polskie zespoły naukowe, w tym zespół z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie oscylacji neutrin zdobyli Takaaki Kajita i Arthur B. McDonald. Oscylacja neutrin dowodzi, że mają one masę.

Część eksperymentu Super-Kamiokande stanowi projekt T2K (Tokai to Kamiokande), realizowany od kilku lat przy znacznym wkładzie zespołu z Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych, kierowanego przez prof. Krzysztofa Zarembę.

Członkowie tego zespołu to: prof. Janusz Marzec, dr Michał Dziewiecki, dr Robert Kurjata, mgr Marcin Ziembicki, mgr Andrzej Rychter oraz mgr Piotr Płoński.

Źródło: Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2