reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

Dell i EMC negocjują fuzję

Jak donosi „The Wall Street Journal”, powołując się na anonimowe źródła, Dell prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia EMC Corporation – giganta dostarczającego systemy przechowywania danych.
Dziennik podkreśla, że byłoby to największe przejęcie w historii branży technologicznej. Wartość rynkowa EMC oceniana jest na 50 mld USD. Ewentualnego potwierdzenia wiadomości możemy się spodziewać już w ciągu tygodnia, ale równie dobrze, rozmowy mogą zakończyć się fiaskiem. Nie wiadomo też, czy negocjacje dotyczą przejęcia całej firmy, czy tylko części biznesu EMC.

Umowa z EMC utrwaliłaby zmianę strategii firmy Dell, która odchodzi od obsługi klientów indywidualnych, na rzecz oferowania kompletnych rozwiązań dla dużych firm. Firma Dell w 2013 roku wycofała się z giełdy i stała się prywatną firmą, której właścicielami są Michael Dell wraz z firmą inwestycyjną Silver Lake Partners.

Akcje firmy EMC – w latach 90. beniaminka branży technologicznej – w ciągu ostatniego roku spadły o 13%, a firma znajduje się pod presją jednego z akcjonariuszy by wydzielić spółkę VMware, której 80% należy do EMC.

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1