reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

NXP i Siemens razem na rzecz inteligentnego transportu

Firmy NXP Semiconductors i Siemens zawarły umowę partnerstwa dotyczącego insteligentnych systemów transportowych.
W ramach współpracy, Siemens wykorzysta technologie oferowane przez NXP Semiconductros i Cohda Wireless, które poprawią bezpieczeństwo ruchu pojazdów w ramach istniejącej infrastruktury drogowej. Planowane jest przeprowadzenie różnych projektów pilotażowych, m.in. na autostradach w Holandii i Niemczech. Siemens chce poprawić bezpieczeństwo na drogach, zmniejszyć korki i ograniczyć emisję spalin, w czym pomoże na przykład globalne wdrożenie modułów radiowych (RSU – roadside units), dzięki którym na bieżąco aktualizowane są informacje na temat korków, wypadków, ograniczeń prędkości czy ewentualnego oblodzenia. Takie wiadomości natychmiast kierowane byłyby do kierowców i lokalnych centrów informacji.

Firma NXP będzie strategicznym dostawcą Siemensa w zakresie chipsetów radiowych WLAN przeznaczonych do modułów RSU. NXP jest również głównym udziałowcem firmy Cohda Wireless, która dostarcza sprzęt i oprogramowanie do modułów RSU, oparte na specyfikacjach Siemensa dotyczących inteligentnego systemu transportowego.


© NXP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 22 2017 10:36 V8.6.0-1