reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

NXP i Siemens razem na rzecz inteligentnego transportu

Firmy NXP Semiconductors i Siemens zawarły umowę partnerstwa dotyczącego insteligentnych systemów transportowych.
W ramach współpracy, Siemens wykorzysta technologie oferowane przez NXP Semiconductros i Cohda Wireless, które poprawią bezpieczeństwo ruchu pojazdów w ramach istniejącej infrastruktury drogowej. Planowane jest przeprowadzenie różnych projektów pilotażowych, m.in. na autostradach w Holandii i Niemczech. Siemens chce poprawić bezpieczeństwo na drogach, zmniejszyć korki i ograniczyć emisję spalin, w czym pomoże na przykład globalne wdrożenie modułów radiowych (RSU – roadside units), dzięki którym na bieżąco aktualizowane są informacje na temat korków, wypadków, ograniczeń prędkości czy ewentualnego oblodzenia. Takie wiadomości natychmiast kierowane byłyby do kierowców i lokalnych centrów informacji.

Firma NXP będzie strategicznym dostawcą Siemensa w zakresie chipsetów radiowych WLAN przeznaczonych do modułów RSU. NXP jest również głównym udziałowcem firmy Cohda Wireless, która dostarcza sprzęt i oprogramowanie do modułów RSU, oparte na specyfikacjach Siemensa dotyczących inteligentnego systemu transportowego.


© NXP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1