reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Blueanker Przemysł elektroniczny | 06 października 2015

ACTION stawia na rozwój internetu rzeczy

Firma ACTION podjęła decyzję o utworzeniu nowej spółki Action Innovative Solutions zajmującej się rozwojem branży beaconów.
Rynek beaconów oparty jest na koncepcji Internet of Things. To jeszcze raczkująca, ale jedna z najbardziej perspektywicznych dziedzin branży IT. Beacony to małe nadajniki sygnału radiowego, które mogą komunikować się z naszymi smartfonami. Te rozwiązania zaczynają zdobywać coraz większe zainteresowanie klientów. Beacony możemy spotkać już w muzeach, centrach handlowych i na lotniskach.

- W branży IT działamy od niemal 25 lat i wyznaczamy kierunki jej rozwoju. Interesują nas nowości technologiczne, które mają szanse zmienić obraz rynku. Z tego względu zdecydowaliśmy się zainwestować w Action Innovative Solutions, która będzie zajmowała się kreowaniem i dystrybucją rozwiązań wykorzystujących Bluetooth Smart. Naszym partnerem w tym obszarze jest firma Saval Piotr Olejak – komentuje Edward Wojtysiak, wiceprezes zarządu ACTION SA.

Sztandarowym produktem Action Innovative Solutions jest system Blueanker czerpiący z najnowszych osiągnięć technologii mobilnych. Urządzenie w prosty sposób zmienia miejską przestrzeń w przyjazne strefy służące członkom społeczności do zabezpieczenia pojazdów takich jak rowery, samochody czy motocykle. Blueanker beacon będący integralną częścią zestawu, odgrywa rolę uniwersalnego, osobistego zabezpieczenia zarówno dla indywidualnego konsumenta, jak i klienta biznesowego. Autonomiczny nadajnik wyposażony w sensory MEMS pozwala nadzorować wszystko to co dla użytkownika najważniejsze. Funkcjonalności wykorzystywane w aplikacji mobilnej umożliwiają m.in. rejestrowanie ruchu, monitorowanie wyjścia z bezpiecznej strefy czy tworzenie społeczności wirtualnej stale rozwijającej projekt.

Grupa ACTION SA jest dystrybutorem sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz producentem sprzętu komputerowego. Od 2006 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Założona w 2009 roku firma Saval Piotr Olejak działa w branży systemów bezpieczeństwa opartych na technologii Bluetooth Smart. Nadajnik © Blueanker pozwala łączyć z internetem rzeczy nawet najprostsze przedmioty, które stają się integralną częścią systemu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2018 15:59 V9.1.0-2