reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Unitra Przemysł elektroniczny | 06 października 2015

Unitra i Oort – partnerstwo technologiczne

Unitra zawarła partnerstwo technologiczne z polską firmą Oort, która wspiera producentów w zamianie ich dotychczasowych urządzeń w inteligentne.
Firmy zamierzają wspólnie pracować nad rozwojem nowatorskich produktów i w ramach tej kooperacji powstanie seria urządzeń wykorzystujących najnowsze rozwiązania z branży IoT.

Spółka Oort opracowała technologię umożliwiającą kontrolę urządzeń za pośrednictwem smartfona. Pozwala to znacząco zwiększyć ich funkcjonalność, analizować dane dotyczące produktu, a nawet uczyć się nowych zachowań na podstawie nawyków użytkownika.

Marka Unitra, reaktywowana w ubiegłym roku rozwija swoją ofertę produktową. Obecnie asortyment Unitry stanowią głównie słuchawki oraz wysokiej klasy sprzęt audio. Jednak tej jesieni pojawi się produkt otwierający nową kategorię asortymentu z zakresu internetu rzeczy.
- Producenci otrzymują od nas kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje zarówno hardware, jak i software, dzięki temu mogą wprowadzać udoskonalone produkty na rynek nawet w ciągu 6 miesięcy – mówi Radek Tadajewski, CEO Oort. – Projekt z Unitrą wydaje się bardzo obiecujący, a pierwsze owoce będzie można zobaczyć jeszcze tej jesieni.

- Dawna Unitra funkcjonowała jako zrzeszenie producentów, dziś wskrzeszamy tę ideę. Wprowadzając nowe produkty dobieramy asortyment tak, aby spełniał oczekiwania klienta, nie tylko w zakresie jakości, ale i innowacyjności. Marka Unitra jasno wyznacza kierunek rozwoju asortymentu i jest nim sprzęt z kategorii internetu rzeczy. Tym bardziej cieszymy się, że polska firma Oort jest dla nas wsparciem i razem realizujemy innowacyjne projekty – mówi Jakub Rutkowski, współzałożyciel firmy Unito, dzierżawcy licencji marki Unitra.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem pod logo Unitry jest SmartBand U1, elektroniczna opaska, która trafi na rynek na przełomie października i listopada.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2017 11:02 V8.0.10-2