reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© baloncici dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

Trzecia spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej

Nowo powstały spin-off - nanoEMI sp. z o.o. - do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.
We wrześniu 2015 roku dzięki inicjatywie pracowników Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off: nanoEMI sp. z o.o.

Głównym celem działalności spółki jest opracowanie technologii produkcji niemetalowego, elastycznego, trwałego i lekkiego nanokompozytu, który dla szerokiego zakresu fal elektromagnetycznych (10 kHz – 20 GHz) jest nieprzepuszczalny przy czym jednocześnie może być do pewnego stopnia transparentny w zakresie światła widzialnego. Proponowany materiał opiera się na połączeniu różnego typu polimerów z intencjonalnie modyfikowanymi nanomateriałami węglowymi, w tym grafenem płatkowym.

W zależności od aplikacji końcowej, zakłada się produkcję wielkopowierzchniowych i skalowalnych nanokompozytów ekranujących o modyfikowalnym składzie i kształcie, który pozwoli na zmianę parametrów materiału takich jak wydajność ekranowania, zakres, wagę, elastyczność, poziom transparencji dla światła widzialnego. Materiał ten w szczególności może być zastosowany do tłumienia sygnałów z zakresu telekomunikacyjnego i radarowego (2-12 GHz).

Nanokompozyty produkowane przez nanoEMI będą mogły znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie urządzeń elektronicznych oraz ludzi przed elektrosmogiem, powłokach antyradarowych, ochronie elementów elektronicznych np. w przemyśle samochodowym czy lotniczym.

Akt notarialny powołania nanoEMI sp. z o.o. został podpisany w dniu 23 września br. Udziały w spółce objęli:
  • zespół twórców – pracownicy Wydziału Fizyki oraz ICHiP PW;
  • Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej reprezentujący w spółce Politechnikę Warszawską.

Spółkę reprezentuje jednoosobowy zarząd, prezesem został Mariusz Zdrojek.

Źródło: Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2