reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Białostocka Nauka | 02 października 2015

Politechnika Białostocka uruchamia unikatowe laboratorium

Ponad 8 tys. m kw powierzchni użytkowej i aparatura badawcza za 38 mln PLN – na Politechnice Białostockiej powstało laboratorium INNO-EKO-TECH.
INNO-EKO-TECH to Innowacyjne Centrum Dydaktyczno-Badawcze Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska Politechniki Białostockiej – jak dotąd największe pod względem wartości przedsięwzięcie zrealizowane przez uczelnię. Łączny koszt projektu wynosi blisko 90 mln PLN, z czego około 99% to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

- To, co Państwo zobaczycie, to jest początek nie XXI wieku, ale znacznie dalej – zwracała się do przedstawicieli mediów dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. Józefa Wiater. – Jeżeli chodzi o aparaturę, wyposażenie, warunki pracy, myślę, że może nie udało się na szóstkę, ale na pięć z plusem.

Centrum INNO-EKO-TECH umożliwia połączenie działalności dydaktycznej oraz zintegrowanie badań naukowych prowadzonych przez trzy wydziały uczelni: Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Elektryczny i Wydział Mechaniczny. Badania te dotyczyć będą głównie odnawialnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego oraz ochrony środowiska. Obejmować mają rozwiązania i technologie innowacyjne ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów technologii wytwarzania energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1