reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 września 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

Najciekawszą informacją dotyczącą polskiego przemysłu elektronicznego były wieści z firmy LG Chem, która chce uruchomić zakład w Europie, najprawdopodobniej we Wrocławiu.
Z kraju

LG Chem dopiero się rozgląda za lokalizacją nowej fabryki, ale wygląda na to, że Wrocław jest bardzo silnym kandydatem.
więcej...

Również poniedziałek rozpoczęliśmy dobrą wiadomością z firmy TRUMPF Huettinger, która rozwija dział produkcji elektroniki.
więcej...

Jeszcze jedna wiadomość o inwestycji to plany firmy PIT-RADWAR dotyczące budowy hali badań w Kobyłce pod Warszawą.
więcej...

Po zeszłotygodniowym otwarciu Innopolis (warto raz jeszcze o tym przypomnieć) nadal sporo wieści o nowych laboratoriach: Nokia i AGH w Krakowie, laboratorium grafenowe na Politechnice Warszawskiej czy nowoczesny cleanroom we wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Coraz więcej dzieje się także w związku z konkursami w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020. NCBR ogłosiło listę projektów badawczo-rozwojowych rekomendowanych do dofinansowania w konkursie 1/1.1.1/2015 „Szybka ścieżka” . Z kolei projekt firmy Integer.pl został bardzo wysoko oceniony w programie „Demonstrator”.

Ze świata

A co się działo na świecie? Kolejne przejęcie w branży półprzewodników, czyli Dialog Semiconductors przejmuje Atmela.
więcej...

Gigant w branży półprzewodników Qualcomm wybrał do wsparcia 10 robotycznych start-upów. Zerknijcie jakie.
więcej...

Przegląd kończymy niewesołą wiadomością: znany także w Polsce producent komponentów dla motoryzacji Johnson Controls zapowiedział duże zwolnienia.
więcej...

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1