reklama
reklama
reklama
reklama
© IoT Security Foundation Przemysł elektroniczny | 29 września 2015

Powstała organizacja na rzecz bezpieczeństwa urządzeń IoT

Ponad 30 firm hi-tech, wliczając w to spółki Intel, Siemens czy Infineon, utworzyło organizację non-profit, która ma zadbać o poprawę bezpieczeństwa działania urządzeń podłączonych do sieci.
Internet rzeczy (Internet of Things, IoT) wkracza coraz odważniej w nasze życie, ale też coraz głośniej mówi się o kiepskim poziomie bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do sieci. Przykłady można mnożyć: hakowanie samochodu, którego kierowca traci kontrolę nad pojazdem, możliwość przejęcia kontroli nad systemami ogrzewania w domach, a nawet wyciek danych z elektronicznej niani.

Dlatego inicjatorzy przedsięwzięcia Internet of Things Security Foundation chcą zachęcać firmy produkujące inteligentne gadżety o położenie większego nacisku na kwestie bezpieczeństwa, już na etapie projektowania hardware'u. Uroczyste rozpoczęcie działalności miało miejsce 23 września tego roku. Wśród firm i organizacji, które będą aktywnie działać, by urządzenia IoT były bardziej odporne na cyberataki są m.in. Intel, Infineon, Siemens, Tokyo Electron, uBlox, Vodafone, Broadcom i Uniwersytet w Greenwich.

A oto grafika przedstawiająca perspektywy dla IoT wg Infineona:


© Infineon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-1