reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Integer.pl Przemysł elektroniczny | 24 września 2015

Integer.pl z dofinansowaniem NCBR

Integer.pl, po sukcesie z paczkomatami, zamierza rozwijać kolejny biznes tego typu: lodówkomaty. Projekt firmy właśnie został rekomendowany do dofinansowania przez NCBR w konkursie "Demonstrator".
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na początku tego tygodnia zakończyło ocenę merytoryczną projektów badawczo-rozwojowych, związanych z wytworzeniem instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej. Wśród projektów rekomendowanych do dofinansowania jest przedsięwzięcie „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” zgłoszone przez Integer.pl. Kwota wnioskowanego dofinansowania to ponad 10 mln PLN, a całkowity koszt projektu to około 25,7 mln PLN. Integer.pl chce tym razem zająć się instalacją lodówkomatów i zrewolucjonizować sposób dostaw towarów spożywczych.


- Dzięki wsparciu z NCBR przedsiębiorstwa stawiające na innowacje będą mogły przetestować nowatorskie rozwiązania, których celem jest transfer wyników prac badawczo-rozwojowych do gospodarki, a w efekcie wprowadzenie na rynek nowoczesnych i innowacyjnych technologii, produktów i procesów - informuje NCBR.
- Wzrost znaczenia internetu w naszym życiu kreuje kolejne fale zmian w sposobie funkcjonowania klientów, a co za tym idzie również sieci handlowych. Rynek spożywczy jest ogromny a jednocześnie relatywnie słabo spenetrowany przez on-line. To jednak się zmienia – w dodatku bardzo gwałtownie. W Wielkiej Brytanii czy Francji, gracze którzy weszli w on-line, generują już ponad 10% swoich przychodów właśnie z tego kanału. Wdrażając projekt lodówkomatów wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących wygodę i szybkość dostaw oraz sieci handlowych, chcących dostarczyć jak najlepszą usługę w konkurencyjnych cenach. Już dzisiaj widzimy, że zainteresowanie naszymi maszynami jest większe niż pierwotnie zakładaliśmy – komentuje dla evertiq.pl Maciej Padjas, dyrektor marketingu Grupy Integer.pl.

Projekt „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” został rekomendowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu 1/1.1.2/2015 Działanie 1.1. "Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1