reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 września 2015

W Polsce powstał klaster IoT

We wrześniu w Warszawie Lubelski Park Naukowo-Technologiczny (LPNT) zainicjował powstanie Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy. Jest to pierwszy klaster tej branży w Polsce.
- Do tej pory wszystkie firmy, uczelnie i instytucje otoczenia biznesu zainteresowane IoT nie miały wspólnej przestrzeni do współpracy. Klaster ma wypełnić tę lukę - mówił podczas rozpoczęcia Tomasz Małecki, prezes LPNT.

Chęć udziału w Klastrze potwierdzili m.in. Politechnika Warszawska, fundusz Satus Venture, SpeedUp Group oraz związane z nimi startupy z branży Internet of Things. Wśród obecnych na spotkaniu inauguracyjnym byli także przedstawiciele firmy Pixel, Grinn, Evatronix, Telmor oraz Politechniki Gdańskiej. W sumie w działalność Klastra zaangażowanych będzie ponad 30 jednostek.

Do połowy listopada zostanie przygotowana strategia działania klastra, a pierwsze wydarzenia i konferencje związane z IoT planowane są na drugi kwartał 2016 roku.

Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy powstał jako dobrowolne porozumienie przedsiębiorców, jednostek naukowych i naukowo-badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu, którzy chcą współpracować na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności Polski w kluczowym obszarze, jakim jest dziś internet rzeczy (IoT – Internet of Things).Foto: © LPNT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2