reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan jose tugores gaspar dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 września 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

Wracamy do publikowania piątkowego przeglądu najważniejszych wiadomości z branży elektronicznej. W tym tygodniu sporo informacji z naszego kraju dotyczylo inwestycji.
Z kraju

Sieradzki PartnerTech w sierpniu rozpoczął rozbudowę siedziby. Powierzchnia zakładu zwiększy się o 1900 m kw.
więcej...

O ostatnich inwestycjach i planach rozwojowych Hanza Electronics Poland opowiedział nam prezes spółki, Mariusz Nowak.
więcej...

Trwa też budowa centrum produkcyjno-inżynieryjnego firmy APS Energia, a firma Sopem otworzyła centrum dystybucyjne na Europę Środkowo-Wschodnią.

To z pewnościa warto wiedzieć: właśnie na dzisiaj zaplanowano otwarcie Innopolis Wrocław, największego w Polsce kompleksu laboratoryjno-biurowego. Wartość projektu to 183 mln PLN.
więcej...

A poza tym w tym tygodniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w ramach „szybkiej ścieżki”. Tym razem do wzięcia jest aż 750 mln PLN, fundusze przeznaczone są dla dużych firm na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych.
więcej...

W tym tygodniu pisaliśmy również o półrocznym raporcie spółki WB Electronics: przychody za 1H2015 wyniosły 104,4 mln PLN (+11,8% r/r). Warto też przeczytać artykuł o dronowym start-upie Novelty RPAS, z którym WB Electronics nawiązał współpracę.
więcej...

Ze świata

Niestety, redukcje etatów: Seagate zwolni około 1000 osób, a Hewlett-Packard nawet 33 tys. pracowników. Cięcia w HP związane są z podziałem koncernu na dwie niezależne spółki.
więcej...

Nie zabrakło także wiadomości o przejęciach, co prawda nie na wielką skalę, ale za to w wykonaniu gigantów z branży: Qualcomm kupił spółkę z branży medycznej, a Freescale przejął CogniVue. Z kolei Nokia otrzymała zgodę urzędów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych na przejęcie Alcatel-Lucent.

I już zupełnie na koniec ciekawa informacja z branży kosmicznej, spółka Jeffa Bezosa, założyciela Amazona, zainwestuje 200 mln USD w budowę fabryki rakiet.
więcej...

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2