reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TRUMPF Huettinger Przemysł elektroniczny | 21 września 2015

TRUMPF Huettinger rozwija dział produkcji elektroniki

- W tej chwili koncentrujemy się na rozwoju montażu THT – mówi dla portalu evertiq.pl Rafał Dąbrowski, kierownik montażu podzespołów w podwarszawskiej firmie.
W zeszłym roku producent zasilaczy TRUMPF Huettinger zakończył budowę nowej hali, tuż obok dotychczasowej siedziby w Zielonce pod Warszawą. Do nowego budynku przenoszony jest cały dział elektroniki, a przy okazji rozrasta się park maszynowy. – W lipcu kupiliśmy falę lutowniczą do lutowania w atmosferze azotu ERSA POWERFLOW-e N2. Niedawno wzbogaciliśmy się także o maszynę do automatycznego montażu powierzchniowego THT800 firmy Micronic, - rozbudowujemy również obszar testów ICT – informuje Rafał Dąbrowski.

Polski zakład to jedna z dwóch fabryk produkujących elektronikę w niemieckiej Grupie TRUMPF. Powierzchnia hali do montażu elektroniki to około 700 m kw., ale jak zauważa nasz rozmówca cały budynek ma około 2 tys. m kw., wciąż jest więc przestrzeń do dalszego rozwoju.

Firma posiada kompletną linię do montażu SMT, przystosowaną pod potrzeby firmy, czyli przeznaczoną do krótkich serii i częstego przezbrajania. TRUMPF dysponuje także maszynami do testowania, zarówno AOI, jak i testowania funkcjonalnego czy ICT, a obecnie uzupełnia park maszynowy o urządzenia do montażu THT.

- Chcemy przede wszystkim zwiększyć skalę produkcji i rozwinąć montaż THT. W tej chwili produkujemy na potrzeby naszego zakładu i innych fabryk w Grupie, ale zamierzamy także świadczyć usługi na zewnątrz. Nowe maszyny zapewnią nam możliwość świadczenia pełnego zakresu usług montażu i testowania elektroniki zachowując dużą elastyczność (krótkie serie i czasy dostaw) – mówi Dąbrowski.

TRUMPF Huettinger to producent zasilaczy wykorzystywanych w procesach plazmowych, przy procesach indukcyjnych i wzbudzaniu lasera CO2. Na takich zasilaczach opiera się przemysł półprzewodnikowy, ale stosowane są w wielu branżach, np. motoryzacyjnej, komputerowej czy fotowoltaicznej. Firmę w 1995 roku założyli absolwenci Politechniki Warszawskiej, a w 2007 roku połączyła się z niemiecką Grupą TRUMPF. Spółka mocno stawia na działalność badawczo-rozwojową i współpracuje w tym zakresie z uczelniami technicznymi. W TRUMPF Huettinger pracuje około 200 osób.

Foto: © TRUMPF Huettinger

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1