reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 września 2015

Nokia i Alcatel-Lucent: zgoda na przejęcie w USA

Amerykański Komitet ds. inwestycji zagranicznych wydał zezwolenie na przejęcie Alcatel-Lucent przez Nokię.
Zgoda na akwizycję francuskiej firmy telekomunikacyjnej, wydana przez Komitet ds. inwestycji zagranicznych (Committee on Foreign Investment in the United States CFIUS), wraz z zezwoleniem otrzymanym od urzędu antymonopolowego amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, oznacza, że Nokia ma już zielone światło na transakcję przejęcia w Stanach Zjednoczonych.

Nokia ogłosiła przejęcie Alcatel-Lucent w kwietniu bieżącego roku. Wartość transakcji to 15,6 mld EUR. Przejęcie Alcatel-Lucent ułatwi fińskiej spółce konkurowanie na rynku z takimi gigantami jak szwedzki Ericsson oraz chiński Huawei. Powstała w wyniku połączenia firma będzie miała 35% udziałów w światowym rynku sieci bezprzewodowych, ustępując wyłącznie Ericssonowi, który ma 40% udziałów w rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2