reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zyxx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 września 2015

Hanza Electronics Poland – dynamiczny rozwój

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Hanza Electronics Poland mocno zwiększyła sprzedaż i zatrudnienie. Firma rozwija także i unowocześnia park maszynowy.
Polski zakład szwedzkiej grupy Hanza znajduje się w Brzegu Dolnym pod Wrocławiem jeszcze w zeszłym roku zatrudniał około 80 osób, a obecnie liczba pracowników wynosi już 110. Firma w ostatnim czasie odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży i produkcji, co było jednym z powodów inwestycji w nowy automat pick&place D2 firmy SIPLACE, który został zakupiony w lipcu tego roku. W roku 2014 park maszynowy Hanza Electronics Poland powiększył się także o falę selektywną oraz falę bezołowiową firmy ERSA, a prezes spółki, Mariusz Nowak zapowiada kolejne zakupy. – W planach mamy wymianę drukarki pasty lutowniczej i spodziewam się, że to wdrożenie sfinalizujemy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Kolejne plany obejmują urządzenie do inspekcji rentgenowskiej oraz wymianę pieca rozpływowego, ale te inwestycje przewidziane są na przyszły rok - informuje prezes Hanza Electronics Poland.

Wzrost sprzedaży to oczywista przyczyna inwestycji w urządzenia do produkcji elektroniki, ale firma chce także odnowić swój park maszynowy. – W ten sposób podążamy za wymaganiami klientów dotyczącymi standardów jakości oraz rozszerzamy możliwości, jakie oferuje nasz zakład – zauważa Mariusz Nowak.

Hanza Electronics Poland stawia więc na unowocześnianie i rozwój zakładu, którego rola w międzynarodowej Grupie Hanza wciąż rośnie. – Jesteśmy największym zakładem w Dywizji Elektroniki pod względem zatrudnienia – informuje Mariusz Nowak i dodaje, że systematyczny wzrost sprzedaży to efekt rosnącej współpracy z obecnymi klientami firmy. Jak podkreśla nasz rozmówca, jednym z atutów Hanza Electronics Poland jest duża elastyczność w zakresie produkcji, firma zajmuje się bowiem zarówno prostymi układami, jak i urządzeniami o bardzo dużym stopniu skomplikowania, a z linii produkcyjnych schodzą małe, średnie oraz wielkie serie.

Hanza Electronics Poland działa od 2008 roku. W roku 2011 firma oddała do użytku nowy budynek i w tej chwili posiada około 2200 m kw. powierzchni produkcyjnej oraz zewnętrzny magazyn o powierzchni 200 m kw. – Coraz lepiej wykorzystujemy istniejącą powierzchnię produkcyjną i wciąż jeszcze mamy możliwości wzrostu, ale rozważamy już opcję inwestycji także w tym obszarze. Jeżeli wziąć pod uwagę dynamikę wzrostu z ostatnich 12 miesięcy potrzeba powiększenia powierzchni produkcyjnych pojawi się w niedalekiej przyszłości – uważa Mariusz Nowak.

A jakie są najistotniejsze cele polskiej spółki? - Strategia Hanza Poland jest powiązana ze strategią Grupy, której najważniejsze założenie to bycie partnerem dla swoich klientów w zakresie dostarczania najlepszych rozwiązań z obszaru szeroko rozumianej produkcji. Poszukujemy najlepszych rozwiązań biznesowych, nie tyko w zakresie montażu, lecz również logistyki i zakupów tak, by wspierać naszych klientów w rozwoju ich biznesu. Chodzi tu zarówno o już istniejące produkty na rynku, jak i te, które znajdują się dopiero w fazie koncepcji, prototypu czy partii próbnych. Na każdym z tych etapów chcemy być wsparciem i partnerem dla naszych klientów – podsumowuje Mariusz Nowak.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2