reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 września 2015

Innowacje w obronności szansą dla start-upów

Aby rozszerzyć skalę współpracy młodych firm z branżą obronną niezbędna jest m.in. wspólna platforma wymiany informacji pomiędzy wojskiem i największymi koncernami z branży obronnej a start-upami.
O kluczowych kwestiach dla współpracy start-upów z wojskiej i firmami zbrojeniowymi rozmawiali przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, największych polskich firm z branży zbrojeniowej (PGZ, WB Electronics), uczelni technicznych oraz młodzi, innowacyjni przedsiębiorcy podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Jednym z problemów, na jakie wskazali dyskutanci, jest brak dostępu do informacji na temat technologii, jakimi zainteresowane jest wojsko. W odpowiedzi na to płk. Marek Malawski zaprosił start-upy do śledzenia informacji o konkursach organizowanych w ramach I3TO, które nakierowane są na innowacyjne rozwiązania dla wojskowości. Jednocześnie rozmówcy zgodzili się co do istnienia potrzeby wspólnej platformy wymiany informacji pomiędzy wojskiem, największymi koncernami z branży obronnej oraz start-upami.

Dyskusja obejmowała także m.in. formalne wymogi wobec firm realizujących zamówienia dla wojska, oraz możliwości nawiązania takiej współpracy w roli podwykonawców DPFZ.

- Wszystkim tym, którzy zastanawiają się, czy da się rozwijać start-up w branży obronnej, chcę powiedzieć, że jest to możliwe i wszystkie przeszkody, także formalne, można wyeliminować. Bardzo zachęcam młodych przedsiębiorców, którzy są tu dziś z nami, do podejmowania wysiłków w tym zakresie – podsumował spotkanie Przemysław Tomków, twórca startupu Novelty RPAS.

---
Źródło: web.gov.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1