reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrzej thiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

460 mln PLN na infrastrukturę B+R dla firm

Od 1 września 2015 roku można składać wnioski w konkursie na dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Celem konkursu jest wyłonienie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do rozbudowy potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I. Dotyczy to w szczególności wsparcia dla tworzenia i rozwoju infrastruktury B+R przedsiębiorstw poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

– Jest to wsparcie skierowane do dużych firm i nadal będzie to wsparcie w formie dotacji. Jest to jedna z nielicznych propozycji, gdzie duże firmy mogą ubiegać się o wsparcie, o pomoc publiczną jeszcze w formie dotacji – mówi dla portalu Newseria Biznes Bogusława Mazurek, senior manager Crido Taxand.

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 460 mln PLN, w tym: dla projektów zlokalizowanych w województwie mazowieckim – 44 749 197,00 PLN, a dla projektów zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie – 415 250 803,00 PLN. Nabór potrwa do 30 października 2015 roku.

Wystartował już także program INNOMED, realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Skierowany jest do przedsiębiorców lub konsorcjów przedsiębiorstw i ma na celu finansowanie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych oraz nowych technologii produkcji leków generycznych. Nabór wniosków trwa od 1 września do 1 października, a na zwycięskie projekty przeznaczone zostanie w sumie 95 mln PLN. Jeden projekt może zostać dofinansowany kwotą do 10 mln PLN.

---
Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1