reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuriy chaban dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

PZ Cormay: 47,8 mln PLN na dokończenie inwestycji

Spółka poinformowała,że ma zapewnioną kwotę 47,8 mln PLN na dokończenie programu inwestycyjnego, w szczególności na industrializację i komercjalizację nowych analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox.
PZ Cormay ogłosił sukces emisji akcji serii K: 28 sierpnia 2015 roku inwestorom przydzielono wszystkie oferowane akcje serii K PZ Cormay SA, tj. 31,86 mln sztuk. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników subskrypcji. Oznacza to, że mamy zapewnioną pełną kwotę, na którą liczyliśmy. Pieniądze niezbędne są przede wszystkim na dokończenie industrializacji i komercjalizacji analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox. Tym samym finansowanie nie stanowi przeszkody w realizacji tych projektów, co od początku było dla nas strategicznym priorytetem – mówi Janusz Płocica, prezes PZ Cormay.

Łączne nakłady inwestycyjne do poniesienia przez spółkę w tym i przyszłym roku to około 57,2 mln PLN, z tego ok. 46,3 mln PLN pokryte zostanie z oferty akcji serii K. Istotna część planowanych nakładów inwestycyjnych (ok. 24,5 mln PLN) obejmuje finansowanie ostatnich etapów prac związanych z industrializacją, walidacją i wprowadzeniem na rynek analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox. Realizowany harmonogram zakłada debiut rynkowy Hermesa na koniec bieżącego roku, Equisse 3-4 miesiące później, a Blueboxa – ok. 6 mcy później. Do końca 2016 roku w sprzedaży ma się pojawić także Hermes Junior, czyli kolejna wersja analizatora Hermes.

Pozostałe środki z emisji akcji serii K przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie centrum produkcyjnego PZ Cormay w Lublinie, gdzie wytwarzane będą głównie odczynniki diagnostyczne,a także elementy do analizatora BlueBox.

Janusz Płocica zapewnia, że pozytywny wpływ nowych produktów na wyniki będzie widoczny od 2016 roku. - Zakładamy, że będą się one zwiększać w szybkim tempie w kolejnych latach właśnie w oparciu o nowe analizatory, ponieważ potencjał tego rynku jest bardzo obiecujący, a nasze nowe produkty nowoczesne i oczekiwane przez klientów – podsumowuje prezes PZ Cormay.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1