reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Modułowo Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Modułowo nawiązuje współpracę z Intelem

Modułowo wkracza w świat internetu rzeczy: start-up w ramach współpracy z Intelem zaprojektował zestaw rozwojowy Modulowo Explore E dla platformy komputerowej Intel Edison, kompatybilnej z Arduino i Linux.
Modułowo, startup technologiczny, producent modułów elektronicznych dla edukacji, budowy i rozwoju urządzeń, ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Intel Corporation.

Intel Edison to miniaturowa platforma komputerowa z dwurdzeniowym procesorem, Wi-Fi i Bluetooth, przeznaczona dla projektantów, programistów i firm oferujących rozwiązania związane z internetem rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). Zestaw rozwojowy zaproponowany przez Modułowo, rozszerza możliwości platformy, w prosty sposób można dodać moduł GPS, sterownik silników, czujniki, etc. Zwiększa się również zakres zastosowania rozwiązania, ponieważ zestaw może posłużyć do celów edukacyjnych, do nauki programowania, a z drugiej strony, umożliwić szybką budowę prototypu i produkcję nowych rozwiązań.

Szczegóły techniczne

Modulowo Explore E dla Intel Edison zawiera złącze dla platformy Intel Edison, dwa złącza Modulowo duoNECT dla modułów rozszerzających Modulowo Explore, dwa złącza micro USB, w tym USB OTG i konwerter USB/UART, przetwornik analogowo-cyfrowy ADC, 12-bitowy (opcjonalnie 16-bitowy), do pomiarów sygnałów analogowych, interfejsy SPI i I2C, konwerter poziomów napięć, który umożliwi podłączanie do platformy sygnałów o napięciu do +5V, ładowarkę baterii, złącze dla dodatkowego zasilania, diody LED sygnalizujące transmisję UART i zasilanie.

---
Źródło: © Modułowo

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-2