reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ Przemysł elektroniczny | 02 września 2015

PGZ chce być w TOP 10 koncernów zbrojeniowych w Europie

Największe wyzwania, jakie stoją przed Grupą to rozwój biznesu poprzez realizację programów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022, pozyskanie nowych klientów i wejście na nowe rynki.
Wczoraj rozpoczął się XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, który jest miejscem premierowych prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej. Podczas targów prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA Wojciech Dąbrowski przedstawił strategię Grupy Kapitałowej na lata 2015-2030.

Plan zakłada, że przychody kluczowych 38 spółek Grupy zwiększą się trzykrotnie z obecnych 4 mld zł do 12 mld zł rocznie, przy uzyskaniu EBITDA na poziomie co najmniej 15% do 2030 r. W tym celu PGZ chce pozyskać projekty z poszczególnych programów Planu Modernizacji Technicznej o wartości powyżej 60 mld zł, dzięki czemu powstanie ponad 100 nowych produktów. Grupa planuje osiągnąć do 6 mld zł rocznych przychodów ze sprzedaży na eksport oraz rynki cywilne. Strategia zakłada również wejście w nowe obszary działalności – obok tradycyjnych domen produktowych PGZ ma działać w zakresie cybertechnologii oraz technologii kosmicznych i satelitarnych.- To najlepszy, najbardziej przekrojowy i pełny plan dla polskiej zbrojeniówki w historii. Dzięki jego realizacji PGZ w perspektywie 15 lat znajdzie się w pierwszej „10” firm zbrojeniowych w Europie – powiedział w Kielcach Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ SA. - PGZ jako nowy champion narodowy ma budować wzrost gospodarczy całego kraju – podkreślił Dąbrowski.

Podczas uroczystości obecny był także minister skarbu państwa. – Klimat dla firm z branży zbrojeniowej jest bardzo dobry, a poziom naszego przemysłu jest wysoki – powiedział Andrzej Czerwiński. Zaznaczył jednocześnie, że konkurencja w tej branży jest bardzo duża, a koniecznym warunkiem sukcesu jest współdziałanie.

Strategię PGZ na lata 2015-2030 tworzyło ponad 150 osób z różnych spółek Grupy. - Do współpracy zaprosiliśmy zarówno członków zarządów, jak również specjalistów z naszej Grupy, aby w pełni wykorzystać ich potencjał i doświadczenie – powiedział Wojciech Dąbrowski. – PGZ ma być częścią systemu bezpieczeństwa narodowego Polski – zaznaczył Dąbrowski.PGZ skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Grupa mocno stawia na współpracę z polską nauką oraz na proces badawczo-rozwojowy. PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA; przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM; system bezzałogowych statków powietrznych E-310; kołowy transporter opancerzony ROSOMAK; system artyleryjski z samobieżną haubicą KRAB; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami BERYL. PGZ posiada także kompetencje w zakresie projektowania, budowy oraz wyposażania okrętów. Ponadto, PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty (także sprzęt byłego ZSRR).

---
Źródło: © PGZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2