reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Open Bionics Przemysł elektroniczny | 04 września 2015

Tania i szybko dostępna protetyczna ręka z drukarki 3D

Dzisiejszy filmik jest w sam raz dla nieprzekonanych i udowadnia, że mariaż druku 3D oraz elektroniki medycznej może zaowocować w spektakularny sposób.
Na świecie jest około 11,4 mln osób po amputacji ręki. Tylko niektórzy z nich mają protezy, część osób używa haków, ale większość nie ma nic. Open Bionics chce to zmienić i pracuje nad tanią robotyczną protezą ręki. Skonstruowanie takiej protezy zajmuje niecałe dwa dni, a jej cena jest wielokrotnie niższa niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Co więcej, inżynierowie brytyjskiej firmy postawili na nietypowy w tej branży wygląd – ich protezy wyróżniają się na tle standardowych rozwiązań, które mają jak najbardziej przypominać prawdziwą rękę. Jaki jest tego efekt? Sami zobaczcie!Proteza Open Bionics może pojawić się w sprzedaży już w 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2