reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2015

APS Energia rozwinie sprzedaż eksportową

Na celowniku warszawskiej spółki znajdują się coraz to nowe rynki – pierwsza sprzedaż w USA może mieć miejsce jeszcze w tym roku.
APS Energia rozwinęła już sprzedaż na rynkach Czech, Ukrainy, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Turcji czy przede wszystkim Rosji. W przypadku tego ostatniego, największymi klientami spółki są Gazprom czy Rosatom, a udział APS w rynku szacowany jest na 5%. Ambicją spółki jest jednak zdobycie 20% tamtejszego rynku.

W najbliższych planach producent systemów zasilania gwarantowanego ma podbój rynków USA oraz Iranu. Poza ekspansją terytorialną, APS Energia zamierza również zaoferować swoje produkty w nowych sektorach, takich jak trakcja jezdna, sektor obronny, służba zdrowia, energetyka atomowa oraz transport morski.

Najprawdopodobniej przychody spółki w roku 2015 przekroczą 100 mln zł. Szybki rozwój sprzedaży wymaga rozwoju zdolności produkcyjnych: informowaliśmy już wcześniej o budowie zakładu produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym. Ta warta 21.5 mln zł inwestycja podniesie zdolności produkcyjne firmy o 150%. Produkcja ma zostać przeniesiona na nowe miejsce wiosną 2016 r.

Dziś rozpoczęły się też zapisy na nowe akcje spółki, z których wpływy (ok. 8 mln zł) pomogą w realizacji nowego zakładu. Bezpośrednio po zakończeniu oferty APS Energia chce przenieść notowania swoich akcji z NewConnect na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2