reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2015

PIT-Radwar blisko dużego kontraktu

Inspektorat Uzbrojenia MON zaprosił PIT- Radwar do udziału w negocjacjach na dostawy samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Poprad.
Podpisanie umowy planowane jest do końca roku 2015. Kontrakt ma dotyczyć 77 zestawów, składających się z 4 przeciwlotniczych rakiet Grom (w przyszłości Piorun), zamontowanych na bazie pojazdu Żubr, produkowanego w AMZ - Kutno Sp. z o.o.

Poprad wyposażony będzie w nowoczesne systemy automatycznego śledzenia i przechwytywania celów krajowej produkcji. Zestaw jest przystosowany do współpracy w systemie zautomatyzowanego kierowania obroną przeciwlotniczą, skąd otrzymuje łączami cyfrowymi wskazanie celów do zniszczenia. Do śledzenia celów powietrznych zastosowano kamerę termalną (FLIR), pozwalającą na skuteczne prowadzenie walki w dzień i w nocy. Zestaw jest wyposażony w urządzenie zapytujące „swój-obcy”, co minimalizuje możliwość pomyłkowego zwalczania samolotów własnych i zwiększa autonomię wykorzystania na polu walki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2