reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2009

Eksperci Siplace przetestowali Silikonowe Klucze SMD od Abatek'u

Inżynierowie Siplace przetestowali w swoim Centrum Aplikacji w Monachium silikonowe klucze SMD otrzymane od szwajcarskiego Abatek'u. Przedstawiciele Siplace wierzą, że produkty firmy Abatek mogą bardzo efektywnie współgrać z podnośnikami produkowanymi przez ich własną firmę.
Początkowo entuzjazm ekspertów z Siplace był wyraźnie ostudzony. Okazało się, że w przypadku wielu kluczy wadliwe były zarówno odlewy, jak i opakowania. Poszczególne klucze wbijały się w pasek, a także nie były właściwie pokryte silikonem. Abatek zareagował odpowiednio szybko zwiększając kieszenie opakowań, poprawiając formy odlewów i dostarczając do Monachium usprawnione produkty.

Od momentu otrzymania i przetestowania nowej partii kluczy przedstawiciele Siplace nie kryli zadowolenia. Odpowiednie maszyny (Siplace X) składały klucze bez dalszych problemów używając standardowych parametrów montażowych. Wynik był wielce obiecujący. Każde urządzenie Siplace z Głowicą Collect & Place (S-20 lub S4) nadaje się do procesu produkcji kluczy silikonowych.Podczas testu urządzenia były wyposażone w głowice 12-C&P i pracowały przy prędkości 12000 sztuk na godzinę. W trakcie pracy przy tak dużej prędkości występują często w praktyce kłopoty z odpowiednim przyleganiem silikonu. Dlatego w trakcie testów zarekomendowano użycie specjalnych dyszy pokrytych teflonem. Dysze te w trakcie pracy nie sklejają się tak często z silikonem w porównaniu ze standardowymi narzędziami ceramicznymi. Dlatego też znacznie lepiej nadają się do pracy z silikonem, jako że zapewniają większą szybkość i bezpieczeństwo pracy.

Siplace wierzy, że współpraca z Abatek'iem będzie bardzo owocna jako, że Abatek bardzo szybko reaguje na wszelkie propozycje i sugestie zmian i ulepszeń procesu produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1