reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InfoSCAN Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2015

InfoSCAN publikuje prognozy i strategię

InfoSCAN chce powtórzyć sukces Medicalgorythmics i podbić zachodnie rynki. W planach jest rozwój produkcji sprzętu medycznego i opracowywanie nowych typów urządzeń telemedycznych.
InfoSCAN prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz inne urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2015 r.

Przychody i zyski

19 sierpnia 2015 spółka przedstawiła na konferencji prasowej prognozę wyników finansowych do roku 2017. Według prezentowanych danych, firma oczekuje w II półroczu roku 2015 przychodów na poziomie 154 tys. zł i straty EBITDA w wysokości 230 tys. zł.

Na 2016 r. zarząd prognozuje wzrost przychodów do 1.96 mln zł przy EBITDA na poziomie 70.4 tys. zł, czyli osiągnięcie break even point. W 2017 chce już porządnie zarobić: sprzedaż ma wynieść 8.16 mln zł a EBITDA ma skoczyć do 3.5 mln zł.

Rozwój w Polsce i poza granicami

Wraz z prognozą finansową InfoSCAN przedstawił swoją strategię rozwoju. Bazuje ona przede wszystkim na rozwoju poza granicami Polski: spółka planuje rozpoczęcie sprzedaży w Wielkiej Brytanii w I połowie 2016 oraz w Stanach Zjednoczonych w II połowie 2016.

‘W przyjętej strategii rozwoju Spółka zakłada wzrost skali działalności na rynku krajowym oraz uruchomienie działalności i jej rozwój na rynku Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wejście na zagraniczne rynki zbytu, w szczególności na rynek Stanów Zjednoczonych powinno przyczynić się do dynamicznego wzrostu przychodów ze sprzedaży. W ramach realizowanej strategii Zarząd Spółki planuje rozwój sieci dystrybucji i kanałów sprzedaży. Wraz z rozwojem działalności Spółka będzie zwiększała liczbę wyprodukowanych urządzeń diagnostycznych. Ponadto, Spółka pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowych produktów i usług oraz kontynuuje prace badawczo-rozwojowe, jak również podejmuje działania zmierzające do ochrony praw autorskich rozwiązań Spółki’ czytamy w strategii spółki.

Działania R&D i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Spółka zakłada stworzenie nowych rozwiązań w zakresie telemedycyny oraz składanie kolejnych wniosków o dofinansowanie w ramach programów naukowo – badawczych. Obecnie Spółka przygotowuje wniosek o dofinansowanie planowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu STRATEGMED III. Wniosek przygotowywany jest w konsorcjum z Politechniką Warszawską oraz Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

W ramach dotychczasowej działalności Spółka prowadzi działania badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju systemu badań EKG oraz doskonalenia rozwiązania diagnostycznego dla ZOPS. W ramach działalności badawczej w 2014 r. Spółka zakończyła projekt dofinansowany ze środków NCBiR. W latach 2014-2015 Spółka znacząco ulepszyła system analityczny MEDium24 oraz wprowadziła technologię zdalnego nadzoru nad badaniami – TeleCheck.

Obecnie Spółka prowadzi zaawansowane prace w zakresie wprowadzenia następujących technologii:
• tele-KTG (Telemetryczny System Monitorowania, Rejestracji i Automatycznej Analizy Pracy Serca Płodu). W ramach tego projektu badawczego Spółka współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.
• WHMS (system telemetryczny służący do monitorowania parametrów życiowych uczestników akcji ratowniczych w warunkach zagrożenia życia). W ramach tego projektu badawczego Spółka współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną.

Ponadto, prowadzone są zaawansowane prace nad wprowadzeniem na rynek nowej generacji urządzenia: InfoSCAN MED 400, jego wdrożenie planowane jest na I kwartał 2016 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2