reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG SA Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2015

LUG: zysk netto po drugim kwartale w górę o prawie 128%

II kwartał 2015 roku był dla producenta oświetlenia czasem intensywnych prac przy budowie nowego centrum produkcyjnego i B+R, co nie przeszkodziło firmie w poprawieniu wyników.
W II kwartale 2015 roku przychody Grupy LUG SA wzrosły o 8,15% i wyniosły 27 609,82 tys. PLN. Firma podkreśla, że poprawie uległy też marże, co przełożyło się na wyższy zysk ze sprzedaży brutto, (+38% r/r). Poprawie uległ też zysk z działalności operacyjnej, który osiągnął poziom 1158,29 tys. PLN, w porównaniu z 646,34 tys. PLN w roku ubiegłym. Jest to wzrost o 79,21%. EBITDA w II kwartale 2015 roku poprawił się r/r o 44,61%, osiągając wartość 2 104,24 tys. PLN. Zysk netto poszedł w górę o prawie 129% i osiągnął wartość 1 006,57 tys. PLN.

Jeśli chodzi o całe pierwsze półrocze 2015 roku, to przychody ze sprzedaży po dwóch kwartałach są na porównywalnym poziomie, co przed rokiem. Wyniosły one 53 264 tys. PLN, w pierwszym półroczu 2014 roku wartość przychodów Grupy wyniosła 53 894,62 tys. PLN. Zysk netto osiągnął poziom 1 445,95 tys. PLN.

- Jesteśmy aktywni na wielu rynkach. W dynamicznym rozwoju działalności poza granicami Polski upatrujemy naszej szansy na nieograniczony rozwój i przewagę konkurencyjną. Przyjętą strategię działania możemy dziś ocenić jako strzał w dziesiątkę – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

W drugim kwartale Grupa Kapitałowa LUG SA kontynuowała budowę centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki, zlokalizowanego w Lubuskim Parku Przemysłowo Technologicznym w Zielonej Górze. Nowa jednostka ma przejąć wszelkie działania badawcze oraz produkcyjne związane z technologią LED. Zakończenie pierwszej fazy projektu zaplanowano na koniec 2015 roku.

- Budowa drugiej fabryki z centrum badawczo-rozwojowym oraz z kompleksem hal do produkcji elektroniki zapewni nam dodatkowe moce produkcyjne w zakresie oświetlenia LED. W dobie rewolucji na rynku oświetleniowym będą one już wkrótce warunkiem koniecznym istnienia wszystkich producentów oświetlenia. Zapotrzebowanie na nową technologię będzie rosło wraz z nowymi regulacjami prawnymi i wzrostem świadomości rynku w zakresie korzyści z niej płynących- wyjaśnia prezes Wtorkowski.

Kontynuacja obecnej polityki w obszarze rozwoju produktów oraz sieci sprzedaży pozwala oczekiwać dalszych wzrostów w kolejnych kwartałach roku – pisze spółka w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1