reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2009

Air France zmienia dostawcę czujników prędkości z Thales na Goodrich

Air France rozpoczął proces wymiany czujników prędkości we wszystkich swoich maszynach typu Airbus. Jest to naturana konsekwencja katastrofy francuskiego Airbusa z 1 czerwca bieżącego roku.
Nowe sensory zamontowano już w sześciu maszynach. Reszta samolotów ma być wyposażona w nową aparaturą na przestrzeni kilku najbliższych tygodni. Air France zmienił jednocześnie dostawcę z europejskiego Thales na amerykańskiego Goodrich'a.

Decyzja dotycząca zmiany była rekomendowana zarówno przez samego Airbusa, jak i Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Wielu ekspertów branżowych uważa, iż to właśnie czujniki prędkości (i zarazem błędne dane z nich płynące) mogły przyczynić się do katastrofy Airbusa z czerwca. Jednocześnie zaznacza się, że nie były one bezpośrednią przyczyną tragedii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2