reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nickondr dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2015

MSP i krakowskie uczelnie zakładają spółkę technologiczną

Trzy krakowskie uczelnie podpisały umowę z Ministerstwem Skarbu Państwa dotyczącą utworzenia spółki, której celem będzie tworzenie technologii dla inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki.
Wczoraj, 18 sierpnia, Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński podpisał porozumienie z rektorami Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Rolniczego w sprawie utworzenia spółki, której celem jest zrealizowanie parku technologicznego pod nazwą „KRK NH2” i zarządzanie nim. Formalne zarejestrowanie spółki zaplanowane jest na październik tego roku.

- Przed europejskim i polskim przemysłem jest trudne wyzwanie konkurowania na światowym rynku z wielkimi gospodarkami opartymi na niskim koszcie pracy. Dlatego musimy promować wszelkie inicjatywy, których celem jest wzmocnienie potencjału naszej gospodarki przez innowacje i nowe rozwiązania technologiczne. Spółka, którą powołujemy wraz z trzema krakowskimi wyższymi uczelniami, ma na celu zachęcanie inwestorów do lokowania w pobliżu Nowej Huty swoich laboratoriów badawczych, centrów wdrożeniowych i kompetencyjnych. Liczę, że współpraca przedsiębiorców i krakowskich uczelni zaowocuje wzrostem liczby wdrażanych do gospodarki rozwiązań innowacyjnych oraz wzmocnieniem konkurencyjności całego polskiego przemysłu – powiedział Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa.

Skarb Państwa wniesie do Laboratorium Inteligentnego Miasta i Innowacyjnej Gospodarki nieruchomości, na których powstaną laboratoria i ośrodki badawcze. Dzięki aportowi będzie akcjonariuszem większościowym nowego podmiotu. Do formalnego rozpoczęcia działalności spółki potrzeba jeszcze zgody senatów uczelni-sygnatariuszy porozumienia. Najważniejszymi zadaniami zarządu nowo powołanej spółki będzie opracowanie masterplanu dla poprzemysłowego terenu, przebudowa układu kolejowego, likwidacja nieczynnych instalacji technicznych i przebudowa czynnych instalacji, rekultywacja terenu i uzbrojenie go we wszelkie niezbędne instalacje.

---
Źródło: MSP, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2