reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ilya shahau dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2015

SK Hynix rozważa inwestycję w nowe fabryki

Południowokoreański producent pamięci zastanawia się nad przeznaczeniem 39 mld USD na zakłady produkcyjne, w kilka dni po tym, jak szef spółki wyszedł z więzienia.
Chey Tae-won, potomek założycieli SK Hynix, opuścił więzienie w piątek w ramach amnestii ogłoszonej przez prezydenta Korei z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Korei Południowej spod okupacji japońskiej. Jak oświadczyła prezydent Korei Park Geun-hye, uwolnienie szefa SK Hynix wspomoże pobudzenie wzrostu gospodarczego kraju. Chey Tae-won został skazany w 2013 roku za wyprowadzenie ponad 40 mln USD ze spółek, którymi zarządzał.

SK Hynix miałby zainwestować w dwie nowe fabryki półprzewodników oraz w jedną, której budowa już się rozpoczęła. Jednak ponieważ plany nie są jeszcze do końca ustalone, jak na razie nie można podać terminów ukończenia inwestycji.

Jak pisze „Financial Times”, analitycy z Seulu zauważają, że ogłoszone plany SK Hynix mogą być efektem nacisków politycznych na firmę, by ta inwestowała w krajową gospodarkę, po uwolnieniu Chey Tae-wona.

---
Źródło: Financial Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1