reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2009

Pomimo recesji segment EMS notuje wzrost

W przeciwieństwie do większości danych i statystyk płynących z obszaru EMS, raport PLATHEFT'u, niemieckiego dostawcy rozwiązań EMS, rzuca pozytywne światło na dynamikę rozwoju branży. Firma zanotowała wzrost rocznego przychodu o 65% - z 3,4 miliona euro w 2007 roku do 5,6 miliona w roku 2008.
Według prezesa firmy Matthiasa Holstena dobre wyniki firmy mają swoje źródło w specyfice niszy rynku, na którym firma operuje. Klienci firmy bazują na wsparciu i doświadczeniu PLATHEFT'u przy produkcji na mniejszą skalę. Odnosi się to również do prototypów, głównie używanych w segmencie obrony i przemyśle lotniczym. Prezes PLATHEFT'u uważa, że siłą jego firmy jest taki rodzaj produkcji, który okazuje się zupełnie nieatrakcyjny rynkowo dla największych graczy z branży EMS. Według prezesa jego firma nagradzana jest przez swoich klientów za proaktywną politykę rynkową.Holsten podreśla znaczenie koncentracji uwagi ze strony menedżerów na wszystkich z obecnie zatrudnionych pracowników w firmie. Obecnie firma zatrudnia 62 osoby, co stanowi 100% wzrost. Kolejnym z priorytetów firmy jest ciągłe dążenie do podnoszenia, już wysokiego, technicznego poziomu produkcji. Z tego też powodu firma wciąż poszukuje na rynku wykwalifikowanych specjalistów.

Według wyliczeń firmy rok 2009 zapowiada się równie pomyślnie. Zarząd firmy oczekuje utrzymania dynamiki wzrostu na poziomie 25% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1